[Головна]  [Історія проблеми]  [Офіційні документи] [Фотоматеріали] [Відкритий лист Президенту України] [Контакти]

 

 

 

Громадський комітет захисту Клова

 

Сайт мешканців київського провулку Костя Гордієнка, які захищають власні права на життя, житло та власність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головна

 

 

Історія проблеми

 

 

Офіційні документи

 

 

Фотоматеріали

 

 

Відкритий лист Президенту України

 

 

Обговорення теми на форумі професора Афоніна

 

 

Контакти

 

 

 

22.01.2008

 День Соборності України. На провулку Гордієнка це був черговий день боротьби з бажаючими захопити землю, на якій стоять наші будинки. В нашій програмі святкування були: 1) погрози мешканцям від забудовника та найнятих ним невідомих осіб; 2) спроба забудовника незаконно розпочати будівництво; 3) спроби посадових осіб РУ ГУ МВС та Київради залякати мешканців; 4) “Беркут”, який намагався не допустити бійку, проте чомусь не реагував на заклики представника забудовника до водія вантажного автомобіля давити жінок; 5) багато цікавої інформації – зокрема, з’ясувалось, що таємничий незнайомець, який чомусь приїхав на пожежу будинку пров. Гордієнка 4 вночі 17.01.2007, є заступником директора будівельної компанії підрядника ТОВ “АК Інжиніринг”; 6) загадкові дії представника забудовників О. Голенка, який бігав від однієї групи мешканців до іншої, намагаючись їх переконати, що з іншою групою (яка стоїть на відстані 20 метрів) він вже домовився про початок будівництва, що, звісно, було черговою брехнею; 7) близько п’яти годин стояння на морозі з намаганням не допустити початку будівництва, на виконання ухвали Шевченківського районного суду м. Києва.

 

Намагання розпочати будівництво висотки за адресою пров. Гордієнка, 6 є незаконними, зокрема, через дію ухвали Шевченківського районного суду про заборону будівництва у якості забезпечення позову мешканців провулку Гордієнка до Київради, та низку інших документів. Проте представники ТОВ Верлен в черговий раз вирішили спробувати почати будівництво. На цей раз у якості підкріплення були залучені оперуповноважений відділу боротьби з економічною злочинністю Печерського РУ ГУ А.В. Лобашев, який намагався налякати мешканців відкриттям проти них кримінальної справи за перешкоджання будівництву, Михайло Михайлович Харламов, який представився як юрисконсульт Київради, який намагався переконати мешканців що будівництво висотки необхідне бо інакше заваляться їхні будинки, та пан Мельник, який назвався представником Печерської РДА. Зазначимо, що спроби знайти М.М. Харламова серед працівників Київради та КМДА закінчились невдачею.

 

Були наявні також традиційні молоді люди але більш пристойного вигляду ніж звичайно – схожі на студентів, а не на приміську безробітну молодь, найняту на вокзалі, та машина з вічно подорожуючим туди-сюди електрощитком, який забудовники намагаються підключити до житлового будинку № 4 по пров. Гордієнка, що незаконно незалежно від будь-яких судів чи дозволів на будівництво. Мешканці, як завжди, викликали міліцію. Прибули Беркут та дільничний інспектор.

 

Мешканці нагадали пану Любашеву про відому їм історію недбалості у розслідуванні діяльності забудовника (див. лист Департаменту внутрішньої безпеки ГУ МВС України в м. Києві), за яку тому самому пану Лобашеву була оголошена догана. Після цього його ентузіазм лякати мешканців кримінальними справами значно зменшився. Коли мешканці спитали, ким взагалі було доручене таке розслідування, пан Лобашев пред’явив лист від Прокуратури м. Києва до одного з мешканців провулку Гордієнка, у якому йшла мова про “невідомих осіб, що перешкоджають будівництву”. Нам дуже цікаво, яким чином офіційна відписка на звернення громадян (де не було ніякої мови про будь-які розслідування) може слугувати дорученням для міліції, а також яким чином взагалі цей лист попав до пана Лобашева. Принаймні він чомусь страшенно захвилювався, коли дав цей лист в руки мешканцям, які після цього сказали, що зробили з нього копію.  Після пропозицій мешканців подумати про відкриття кримінальних справ проти забудовника, який свідомо має намір зруйнувати будинки і неодноразово публічно про це заявляв, а також створив аварійну ситуацію в результаті незаконного знесення споруди Інституту педагогіки, не виконав припис СУППР від 13.08.2007 і так далі, пан Лобашев почав ухилятись від будь-яких розмов.

 

Щодо кримінальних справ проти мешканців – звичайно, в нашій країні можливо все, але 1) діє протест прокуратури, внаслідок якого дію Рішення Київради про виділення земельної ділянки призупинено,  відповідно, будь-які дії забудовника щодо цієї ділянки є незаконними; 2) забудовник вже цілком достатньо наговорив публічно про свої наміри щодо руйнування наших будинків та виселення мешканців – при цьому ніяких прав мешканців на компенсацію чи надання нового житла реально не виникає внаслідок фінансової неспроможності забудовника компенсувати нанесену шкоду. А Конституцію України, право на житло і на захист свого життя нібито ще ніхто не скасовував.

 

Особа, яка представилась як М.М. Харламов, намагалась переконати мешканців, що поки вони будуть судитись, будинки заваляться в результаті наявності котловану на місці будинку № 6. Проте принаймні на словах він погодився з нашими аргументами, що ймовірність руйнування внаслідок наявності котловану (насправді залишків підвалу) є набагато меншою, ніж ймовірність руйнування внаслідок початку будівництва, та про відсутність законності і влади в нашій країні з видимим дотриманням законності в умовах, коли посадові особи не несуть ніякої відповідальності за наслідки своїх дій. Було також схоже, що забудовники дезінформували його про розміри ями – принаймні він дуже здивувався, побачивши лише залишки підвалу замість котловану на всю площу майданчика. Цікаво, кого ще забудовники будуть залучати наступного разу до умовляння нас погодитись з руйнуванням наших будинків та не перешкоджати їхнім діям незважаючи на рішення суду.

 

Згідно ухвали Шевченківського районного суду від 11.01.2007 на майданчику за адресою пров. Гордієнка, 6 можливі лише дії з ліквідації аварійної ситуації – засипання котловану (тобто залишків підвалу) чи укріплення укосів у відповідності до затвердженого проекту з висновком експертизи (а такого проекту у забудовника немає). Органи державної влади ніяких санкцій за спричинення аварійної ситуації не застосовують та ніяких заходів для її усунення не вживають, крім намагання почати будівництво, яке гарантовано призведе до набагато більш небезпечної  аварійної ситуації. Тобто так звана аварійна ситуація використовується забудовником та його спільниками  в органах влади для просування небезпечного будівельного проекту. Схоже, що в нашій державі створення аварійних ситуацій будівельниками вважається нормальним, а конституційні права людей нікого не цікавлять взагалі.

 

Див. також обговорення подій цього дня на форумі професора Афоніна.

 

 

Непривабливе обличчя еліти української педагогіки

 

Кому Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України (директор – академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор В.М. Мадзігон, Президент Академії – колишній Міністр освіти і науки України, академік АПН та НАН України, доктор філософських наук, професор В.Г. Кремень) довіряє виконання відповідальних робіт?

 

Чи варто нам довіряти виховання власних дітей таким педагогам? Яке майбутнє у Держави, якщо майбутнє покоління її громадян виховується людьми, для яких фальсифікація рішень органів державної влади є нормою?

 

 

Залишити свій коментар по темі на форумі професора Афоніна

 

 

[Головна]  [Історія проблеми]  [Офіційні документи] [Фотоматеріали] [Відкритий лист Президенту України] [Контакти]

 

Контакти: Гайдарова Галина Іванівна, e-mail: provulok.gordiyenka@gmail.com, тел. 8-067-506-20-65