[Головна]  [Історія проблеми]  [Офіційні документи] [Фотоматеріали] [Відкритий лист Президенту України] [Контакти]

 

 

 

Громадський комітет захисту Клова

 

Сайт мешканців київського провулку Костя Гордієнка, які захищають власні права на життя, житло та власність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головна

 

 

Історія проблеми

 

 

Офіційні документи

 

 

Фотоматеріали

 

 

Відкритий лист Президенту України

 

 

Обговорення теми на форумі професора Афоніна

 

 

Контакти

 

 

 

Історія проблеми

30.12.2004

Київський міський голова О.О. Омельченко підписав розпорядження КМДА № 2411 “Про надання Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України дозволу на проектування та будівництво житлового будинку з підземним паркінгом на пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі”.

18.02.2005

Мешканці провулку К. Гордієнка дізнались про плани будівництва нового елітного будинку за адресою пров. К. Гордієнка, 6. На рекламній фотографії сусідні будинки були відсутні, на місці торцьових стін їхніх будинків були вікна планованого будинку. Мешканці провулку К. Гордієнка зрозуміли це так, що планами будівництва існування їхніх будинків не передбачається, і почали висловлювати свій протест проти будівництва.

16.03.2005

Були проведені громадські слухання мешканців будинків № 1-а, 2-а, 3, 4, 5, 8, 10 по пров. Чекістів (К.Гордієнка), № 14 по пров. І. Мар’яненка, № 24/1 по вул. Пилипа Орлика у приміщенні Ліцею міжнародних відносин №51. На цих слуханнях було прийняте рішення заявити рішучий протест проти будівництва багатоповерхового будинку з паркінгом за адресою пров. К. Гордієнка, 6.

Рішення громадських слухань 16.03.2005 р.

Матеріали Громадських слухань, проведених 16.03.2005

01.04.2005

Мешканці провулку брали участь у пікетуванні Київради з протестом проти будівництва у своєму провулку.

06.10.2005

Це дата рішення Київради №68/3532 від 06.10.2005 "Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва".  Але фактично, це рішення не було прийняте, а депутати голосували в цей день за те, щоб відкласти його прийняття. Про це свідчить стенограма (див. також сайт Київради) відповідного засідання Київради та одержаний мешканцями лист від Київради.

30.11.2005

В листі від 30.11.2005 О.О. Тільса (головного землевпорядника Печерського району) говориться, що враховуючи численні скарги мешканців, та соціальну напругу, що склалася, на пленарному засіданні чергової сесії Київської міської ради від 6.10.2005 був знятий з розгляду проект рішення Київради про надання земельної ділянки у пров. Кості Гордієнка, 6 Інституту педагогіки АПН.

 

06.12.2005

Мешканцям було направлено лист О.О. Тілса (головного землевпорядника Печерського району) про виділення земельної ділянки Інституту педагогіки АПН у пров. К. Гордієнка, 6 у відповідності до рішення №68/3532 від 06.10.2005 – тобто із прямо протилежним змістом до попереднього листа.

27.02.2006

Мешканцям було направлено лист від Прокуратури міста Києва про опротестування рішення Київради №68/3532 від 06.10.2005 "Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва".

16.10.2006

Господарським судом м. Києва була винесена постанова за позовом Інституту педагогіки АПН до ГУ містобудування, архітектури та дизайну міського середовища КМДА про зобов'язання прийняти рішення про погодження проекту 12-поверхового житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом за адресою м. Київ, пров. К. Гордієнка.

Господарським судом м. Києва прийняте рішення, що громадські слухання та гарантії для мешканців навколишніх будинків не потрібні, а будівництво житлового будинку на території, де прибудинкової території не вистачає за нормами навіть для мешканців існуючих будинків, не порушує нічиїх земельних прав.

Літо, 2007

Двоповерхову будівлю за адресою пров. К. Гордієнка, 6, що належала Інституту педагогіки АПН України, було демонтовано. Внаслідок цього, частину ділянки, безпосередньо під стіною будинку № 8 по провулку К. Гордієнка, займає відкрита частина підвалу.

28.03.2007

Виданий наказ Інституту педагогіки АПН про призначення директора ТОВ "Верлен" М.М. Годвана відповідальним за технічний нагляд в період будівництва житлового будинку з підземним паркінгом за адресою пров. Кості Гордієнка 6.

03.08.2007

Було проведене засідання Постійної комісії Київради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Було прийняте рішення провести роботи по укріпленню укосів котловану.

03.09.2007

Був виданий припис Спеціалізованого управління протизсувних підземних робіт Інституту педагогіки АПН терміново виконати укріплення котловану або ліквідувати котлован (шляхом засипання грунтом з пошаровим ущільненням).

08.10.2007

Був надісланий лист від Київради за підписом Керуючого справами - заступником секретаря Київради А. Качура про те, що дозвіл на виконання робіт з будівництва житлового будинку за адресою пров. К. Гордієнка 6 управлінням державного архітектурно-будівельного контролю не надавався.

Мешканці продовжують не розуміти походження документів від квітня 2007 року, які представляє забудовник.

11.10.2007

Надісланий лист від КМДА, підписаний заступником голови КМДА Е.Лещенко, про те, що дозвіл на виконання робіт з будівництва житлового будинку за адресою пров. К. Гордієнка 6 управлінням державного архітектурно-будівельного контролю не надавався.

26.10.2007

Були проведені загальні збори мешканців будинків № 1-а, 2-а, 3, 4, 5, 8, 10 по пров. Чекістів (К.Гордієнка), № 14 по пров. І. Мар’яненка, № 24/1 по вул. Пилипа Орлика, на яких, зокрема, було вирішено заявити рішучий протест проти будівництва багатоповерхового будинку з підземним паркінгом за адресою пров. Чекістів (К.Гордієнка), 6, яке, за оцінкою представників управління з питань надзвичайних ситуацій Печерської РДА у м. Києві, створює реальну загрозу виникнення надзвичайної ситуації, що може призвести до руйнування прилеглих будинків.

31.10.2007

На пров. Гордієнка (Чекістів) було проведене виїзне засідання засідання Постійної комісії Київради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та Печерської РДА щодо долі котловану, який загрожує будинкам поруч. Рішення - підсилити фундаменти будинків з влаштуванням шпунтової огорожі та буронабивних паль.
Детальніше

06.11.2007

Забудовники здійснили першу спробу силового захоплення майданчика пров. К. Гордієнка, 6 з використанням охоронної фірми. Мешканці стали ланцюгом перед технікою забудовників, не пустили їх та викликали міліцію, яка припинила бійку мешканців з охоронцями. Міліція примусила забудовників залишити провулок.

08.11.2007

На адресу мешканців був направлений лист від директора ТОВ "Верлен" М.М. Годвана, який вважає, що забудовник має право проводити роботи та що будівництво може зашкодити лише мешканцям безпосередньо прилеглих будинків 4 та 8, яким це ТОВ готове надати гарантійного листа, а також те, що мешканці вигнали представника ТОВ "Верлен" з загальних зборів мешканців.

Зазначимо, що схил, на якому розташований провулок Гордієнка, є зсувонебезпечним, і від будівництва можуть постраждати всі будинки на схилі, а також те, що пропозиція надання гарантійного листа від ТОВ у якості гарантії є абсурдною, тому що це не є адекватним фінансовим забезпеченням. Шлях реалізації такої гарантії - лише судовий позов до забудовника, що не може на практиці забезпечити захист прав мешканців у разі руйнування будинків.

Щодо "представника" ТОВ "Верлен", особа, яка називає себе О.Г. Голенком, не представила ніяких документів для посвідчення особи, ніяких документів про свої особисті повноваження представляти інтереси ПП чи ТОВ "Верлен", а лише лист від Інституту педагогіки АПН про те, що ІП АПН довіряє ПП "Верлен" (а не ТОВ "Верлен" - іншій юридичній особі) представляти його інтереси щодо зазначеного будівництва. Особа, яка називає себе О.Г. Голенком, не могла бути визнана повноважним представником ІП АПН внаслідок відсутності підтверджуючих це відповідних документів.

Щодо проекту, про який нібито відмовились слухати мешканці, мешканців цікавить не проект, а реальні гарантії дотримання їхніх конституційних прав. Такі гарантії, незважаючи на постійні вимоги, не надаються. Законодавство ніяких гарантій, крім права подавати в суд на забудовника, не передбачає.

12.11.2007

Мешканцями одержано лист від Прокуратури міста Києва про те, що Прокуратура подала позов до Господарського суду міста Києва про визнання недійсним рішення Київради №68/3532 від 06.10.2005 "Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва"

Всі дії щодо будівництва продовжують бути незаконними.

13.11.2007

Забудовники здійснили другу спробу силового захоплення майданчика пров. К. Гордієнка, 6 з використанням охоронної фірми. Охоронна фірма була вже інша - очевидно, що попередня фірма з наданих документів зрозуміла незаконність дій забудовників. Мешканці знову не пустили їх та викликали міліцію, яка припинила бійку. Забудовники намагались незаконно підключити електричне живлення до будмайданчику шляхом підключення до мережі будинку № 4. Це не відповідає технічним нормам, та згідно законодавства неможливе без особистої згоди кожного з співвласників квартир та допоміжних приміщень у будинку. Міліція примусила забудовників залишити провулок.

16.11.2007

Забудовники здійснили третю спробу силового захоплення майданчика пров. К. Гордієнка, 6, вже без використання охоронних фірм. Очевидно, що й друга фірма з наданих документів зрозуміла незаконність дій забудовників. Мешканці знову не пустили їх та викликали міліцію, яка припинила бійку. Забудовники знову намагались незаконно підключити електричне живлення до будмайданчику шляхом підключення до мережі будинку № 4. Міліція та мешканці змусили забудовників залишити провулок. Забудовники обіцяли припинити спроби силою заїхати на майданчик та наступного дня забрати електрощиток, завезений ними на майданчик.

28.11.2007

Був надісланий лист від МВС - Управління державної служби боротьби з організованою злочинністю.

30.11.2007

Мешканці провулку К. Гордієнка брали участь в пікетуванні Секретаріату Президента разом з декількома іншими ініціативними групами киян, що борються проти незаконних забудов та зниження парків та скверів, та підписали колективне звернення до Президента України.

Детальніше

30.11.2007

Був надісланий лист від МНС України щодо проблеми засипання котловану, яка, на думку МНС, належить до компетенції КМДА.

05.12.2007

Забудовники здійснили четверту спробу силового захоплення майданчика з використанням "осіб специфічної зовнішності" - в основному дуже молодих людей. Мешканці знову не пустили їх та викликали міліцію, яка припинила бійку. Цього разу міліція чомусь дуже довго - протягом кількох годин - не могла зрозуміти, що протест прокуратури є підставою для зупинки дії рішення КМДА про виділення ділянки, і ніякі дії щодо будівництва проводитись не можуть.

Забудовники намагались завезти дизельний електрогенератор та паливо. Очевидно, що ніяких дозволів до підключення до електромережі забудовники не мають. Мешканці змусили забудовника забрати все привезене обладнання, разом з завезеним попереднього разу електрощитком.

Детальніше

06.12.2007

Вночі з будівельного майданчика було чути незрозумілий шум. Схоже на те, що забудовники незаконно вночі завезли дизельний генератор, та, відповідно, запас палива, що є кричущим порушенням пожежної безпеки.

 

07.12.2007

На майданчик приблизно о 9 ранку намагалися заїхати забудовники. Був застосований новий прийом - з ними, крім традиційних "осіб специфічної зовнішності" була бригада в формі рятувальників МНС нібито для укріплення фундаментів будинків. Міліція знову не розуміла, що наявність протесту прокуратури означає зупинку дії рішення про відведення ділянки, і відповідно, заборону будь-яких дій щодо будівництва. Мешканці не зрозуміли, навіщо бригаді МНС, які нібито мають ліквідувати аварійну ситуацію, потрібен супровід осіб специфічної зовнішності, і не пустили їх на майданчик. Пізніше приїхали декілька депутатів Печерської районної ради, Київської міської ради. Депутати намагались умовити забудовників, що з мешканцями треба домовлятись, і треба розуміти, що влада не допустить соціального конфлікту, але забудовники заявили, що ні з ким домовлятись вони не будуть і будуть будувати не зважаючи ні на що. Після настання темноти забудовники та "охоронці" поїхали, але обіцяли повернутись завтра.

Детальніше

Вечірній Київ

Майдан

Кияни

 

07.12.2007

О 19.00 одній з мешканок пощастило пробитися на пряму лінію КМДА та поставити питання щодо подій у провулку Гордієнка у прямому ефірі телеканалу "Київ" безпосередньо міському голові Л.М. Черновецькому.

Л.М. Черновецький не надав ніякої конструктивної відповіді у прямому ефірі на обіцяв відповісти особисто. Чекаємо.

08.12.2007, субота

Спроб силового майданчика не було, проте пенсіонери провулку отримали запрошення отримати продуктові пайки від блоку Черновецького. Є підозра, що ці підписи можуть бути використані для фальсифікації згоди мешканців на будівництво. Будуть прийняті відповідні запобіжні заходи, тобто зібрані розписки з отримувачів пайків про те, що вони розписувались саме за отримання пайків, а не за згоду на будівництво. Будуть направлені відповідні звернення до органів влади.

Детальніше

9.12.2007

Відкрито сайт мешканців провулку Гордієнка, який містить історію захисту ними своїх конституційних прав та протесту проти незаконної забудови.

10.12.2007

До Секретаріату Президента та до засобів масової інформації направлено відкритий лист за підписом 110 мешканців провулку К. Гордієнка, у якому вимагається негайно припинити кричуще беззаконня щодо планів небезпечного будівництва у нашому провулку та забезпечити дотримання наших конституційних прав на життя, безпеку, здоров'я та житло; та негайно, не відкладаючи ні на день, накласти повний мораторій на точкову забудову в містах до прийняття закону України про забезпечення адекватних гарантій прав на безпеку та житло для мешканців навколишніх будинків, який передбачав би також відповідні фінансові механізми для забезпечення таких гарантій.

13.12.2007

 

У Києві може з’явитися тупик Леоніда Черновецького.

 

Мешканці провулку Чекістів (К. Гордієнка) та голова фракції БЮТ у Печерській районній раді Ю.Ю. Щербань дали прес-конференцію в інформаційному агентстві Укрінформ. Перед журналістами була висвітлена історія проблеми та факти побиття мешканців особами специфічної зовнішності, які представляли забудовника.

 

В зв’язку з неспроможністю Київського міського голови п. Л.М. Черновецького виконати власні обіцянки, мешканці провулку Чекістів виступають з громадською ініціативою про перейменування провулку Чекістів у м. Києві на тупик Леоніда Черновецького. Бажаючі підписати відповідне звернення, можуть залишити свій контактний телефон, написавши листа, або зателефонувати 8-067-994-48-88.

18.12.2007

Провулок Костя Гордієнка в черговий раз атакували забудовники. Вранці були заблоковані під'їзди, провулок був оточений "особами специфічної зовнішності", які чомусь разом з міліцією не випускали мешканців з під'їздів та не дозволяли проходити через провулок. Разом з забудовниками приїхала машина рятувальної служби КМДА, яка нарешті відповіла на питання, що вони тут роблять. Виявилось, що вони приїхали для того, щоб "проводити рятувальні роботи, якщо щось трапиться". Тобто якщо почнуть руйнуватись будинки?

 

Детальніше...

 

20.12.2007

 

Дивна ухвала Господарського суду м. Києва

 

Вже кілька тижнів представник забудовника п. Годван демонструє ухвалу Господарського суду м. Києва, підписану суддею І.І. Борисенко, згідно якої позовну заяву прокуратури м. Києва повернуто позивачеві без розгляду. Причиною є неправильно оформлені копії документів. Ухвалу датовано 30.11.2007, але ще й досі в прокуратурі м. Києва її не бачили. І це при тому, що Законом встановлені чіткі строки, в які позивач повинен вкластися для того, щоб усунути недоліки. Нарешті, копія цього документу стала доступною активу мешканців. Проте, оригіналу цієї ухвали ніхто ще не бачив.

 

 

26.12.2007

 

Нарешті ухвала Господарського суду міста Києва про повернення позовної заяви прокуратури міста Києва позивачеві без розгляду надійшла до прокуратури. В той же день прокуратура виправила всі недоліки, на які вказала суддя І.І. Борисенко, та повторно подала позовну заяву. Нагадаємо, що у позовній заяві прокуратура міста Києва вимагає визнати недійсним Рішення Київради № 68/3532 “Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва” від 06.10.2005 р.

 

 

29.12.2007

 

В прокуратурі міста Києва з подивом дізналися, що 30 травня 2007 року Господарським судом м. Києва було ухвалено рішення, згідно якого дія Рішення Київради № 68/3532 “Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва” від 06.10.2005 р. не може бути зупинена, оскільки Київською міською радою у встановлений законодавством термін протест прокурора не розглянутий, відомостей щодо звернення прокурора до суду про визнання акта незаконним до матеріалів справи не надано. Проте, за даними канцелярії прокуратури ухвала Господарського суду міста Києва про розгляд даної справи до прокурора не надходила. Крім того, прокуратура не може погодитися із рішенням суду та визнати фактичне скасування протесту прокурора. В зв’язку з цим прокуратурою направлене касаційне подання до Вищого господарського суду України з проханням скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 30 травня 2007 року.

 

11.01.2008

 

Ухвала суду на користь мешканців

 

19 грудня 2007 р. Шевченківський районний суд м. Києва виніс ухвалу про відкриття впровадження по справі за позовом мешканців до Київської міської ради. 11 січня 2008 року відбулося попереднє засідання суду під головуванням судді Т.Л. Ізмайлової. Вислухавши аргументи сторін, суд виніс ухвалу про  забезпечення позову, згідно якої зупиняється дія Рішення Київської міської ради № 68/3532, а Інституту педагогіки АПН України забороняється здійснювати вишукувальні, проектні та будівельні роботи на земельній ділянці за адресою пров. К. Гордієнка, 6, крім робіт, виконання яких передбачено приписом СУППРу від 13.09.2007 р. Таким чином, до винесення остаточного рішення суду, спірне Рішення Київради не діє. Щоправда, відповідачеві та третій стороні у справі, Інституту педагогіки АПН України, надана можливість подати апеляцію на цю ухвалу.

 

 

17.01.2008

 

Схоже, що ухвала суду не є обов’язковою для представників Інституту педагогіки АПН України та ТОВ “Верлен”, власне як і протест прокурора. Біля тринадцятої години машина (державний номер 084-35 КВ) нахрапом заїхала на ділянку по пров. К. Гордієнка, 6, а представники забудовника і генпідрядника  намагалися побити мешканців, які першими з'явилися на місце події. Працівники міліції, яких викликали мешканці, були ознайомлені з ухвалою суду та з протестом прокурора, які зупиняють дію Рішення Київради. На питання про те на який підставі забудовник намагається розпочати будівельні роботи під час дії ухвали суду та протесту прокурора, представник ТОВ “Верлен” Олег Голенко не зміг дати вичерпної відповіді. Через певний час на місце події прибули представники відділу боротьби з економічною злочинністю Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві, які заявили, що мешканці провулку перешкоджають забудовнику і генпідряднику у веденні бізнесу. Мешканці провулку ознайомили і цих представників міліції з вищезазначеними документами. Після тривалих дискусій представники забудовника, які не змогли продемонструвати працівникам міліції проект робіт передбачених приписом СУППРу від 13.09.2007р., покинули майданчик на вимогу співробітників органів внутрішніх справ.

 

 

22.01.2008

 

День Соборності України. На провулку Гордієнка це був черговий день боротьби з бажаючими захопити землю, на якій стоять наші будинки. В нашій програмі святкування були: 1) погрози мешканцям від забудовника та найнятих ним невідомих осіб; 2) спроба забудовника незаконно розпочати будівництво; 3) спроби посадових осіб РУ ГУ МВС та Київради залякати мешканців; 4) “Беркут”, який намагався не допустити бійку, проте чомусь не реагував на заклики представника забудовника до водія вантажного автомобіля давити жінок; 5) багато цікавої інформації – зокрема, з’ясувалось, що таємничий незнайомець, який чомусь приїхав на пожежу будинку пров. Гордієнка 4 вночі 17.01.2007, є заступником директора будівельної компанії підрядника ТОВ “АК Інжиніринг”; 6) загадкові дії представника забудовників О. Голенка, який бігав від однієї групи мешканців до іншої, намагаючись їх переконати, що з іншою групою (яка стоїть на відстані 20 метрів) він вже домовився про початок будівництва, що, звісно, було черговою брехнею; 7) близько п’яти годин стояння на морозі з намаганням не допустити початку будівництва, на виконання ухвали Шевченківського районного суду м. Києва.

 

Детальніше...

 

Див. також обговорення подій цього дня на форумі професора Афоніна

 

 

01.02.2008

 

Двоє людей побито. Сьогодні заїхала дуже агресивна компанія – спортивні молодики напідпитку, які легко перестрибували через зелений паркан. Молодики були доповнені трьома жахливого вигляду здоровенними особами, які почали з страшного мату і погроз, а на зауваження про ухвалу суду заявили що вони з жінками не розмовляють. Поте це не заважало їм бити жінок. Було вихоплено та зламано мегафон.

Сильно побили двох чоловіків – при цьому одного з них явно цілеспрямовано далеко за межами будмайданчика. Міліція звісно говорить що за “легкі тілесні ушкодження” кримінальних справ не відкривають, тим більше що бандити побили і одразу втекли. Метою даного дійства було завезення електрощитка, який забудовник хоче підключити до житлового будинку. Це є незаконним незалежно від дозволів на будівництво. Щиток, у попередніх спробах його завезти, завжди вивозили назад, але цього дня чомусь кинули посеред майданчика. Цікаво що це за провокація – чи то там вибухівка всередині, чи то десь засідка і чекають поки його вкрадуть? Вкрасти, доречи, можуть – бомжі на металобрухт.02.02.2008

 

8.30.

 

Вночі працівники забудовника незаконно підключили до будинку №4  електрощиток. На майданчику зібралося багато осіб кримінального вигляду, які вочевидь чекають на приїзд техніки. Ніяких документів та відомих нам представників забудовника немає. Міліція, навіть після вчорашнього побиття мешканців провулку, на виклик приїздити не хоче, лише пообіцяла прислати дільничного інспектора.

 

Зранку було телебачення – ТРК Київ. Відзнятий ними  сюжет з бійкою показували вчора о 23.40. За відгуками учасників подій  передача була правдивою. Представник забудовника сказав, що вони хочуть побудувати будинок для педагогів, площа квартир в якому 200 кв. м, та й ще з паркінгом. І це в центрі Києва! В рекламі про продаж ділянки в інтернеті забудовники писали, що ніякої частки Інституту педагогіки в цьому будинку взагалі немає і всі питання з ним вирішені, ділянка належить виключно їм. Те саме вони говорять потенційним покупцям. Цікаво це як? Чи в нас державна установа може продавати земельні ділянки?

 

12.30.

Cтоїмо.  Хлопці забудовника теж стоять,  немає жодного представника керівництва фірми-забудовника. Щиток від мережі відключили, але відрізати його від електропостачання ЖЕК не береться, тому що електрику погрожують. Схоже, що очікується приїзд нових бійцівських бригад і підвозу техніки. Зранку був Народний депутат від НУНСу Кирило Куликов. Громадські організації “Я – киянин та КУПР поставили намети. Тепер вони будуть допомагати мешканцям боротися із бандитами, за що їм величезна подяка від всіх нас. На майданчику знаходяться троє дільничних інспекторів.

 

13.10

Багато наших, багато міліції. Нардеп Кирило Куликов та Народна Самооборона розвісили прапори і розбивають намети. Також прийшло багато людей з інших найближчих ініціативних груп нашого району. Пост, який пильнував молодиків забудовника, повідомив, що ті кудись дзвонили і починають підтягуватись до місця будівництва.

 

 

15.45.

Стоїмо, чекаємо на новий наліт. Машини забудовників з технікою і підкріпленням стоять на Кловському узвозі, теж чогось чекають, мабуть темряви. Стоїть група молодиків на метро Кловська.

 

На майданчик прибув начальник київської міліції Віталій Ярема.

 

 

04.02.2008

 

09.30

 

Зранку ситуація вкрай напружена. Мешканці разом із представниками громадської організації Я – Киянин чергували цілодобово. На під’їздах до провулку знов помічені групи молодиків. Прохання до всіх, хто може, підходити на допомогу.

 

10.00

 

Стало відомо, що депутат Київської міської ради Віталій Кличко має намір направити депутатський запит на ім’я голови КМДА Л.М. Черновецького з приводу гальмування розгляду скасування Рішення Київради № 68/3532. У документі, зокрема, зазначається, що ... останні дні на вказаному будівельному майданчику відбувається побиття невідомими особами зі сторони забудовника киян, у тому числі літніх людей та жінок. Відповідальність за цю кров, як і випадку з Березняківською, 12 лежить особисто на Вас та Вашій депутатській більшості, яка свідомо гальмує прийняття особливо важливих рішень.

 

13.00

 

Ситуація відносно спокійна. Продовжується чергування мешканців спільно із представниками КУПРу та Я – Киянин”. У випадку загострення ситуації прохання до всіх виходити на пікет.

 

13.30

 

Охоронці забудовника встановили електрощиток, але не підключили його ще до електромережі будинку № 4. Завдяки професійним діям Беркута сутички та інших протизаконних дій забудовника вдалося уникнути.

 

 

05.02.2008

 

10.00

 

Мешканці провулку Гордієнка разом із громадським об’єднанням Я – Киянин, блоком Віталія Кличка та іншими організаціями приймають участь у пікетуванні Верховної Ради України з вимогами відставки голови КМДА Л.М. Черновецького. Прохання до всіх підтримати цю акцію та прийти до Верховної Ради. Чергування біля будмайданчика продовжується.

 

12.00

 

В цей момент забудовник в черговий раз намагається незаконно підключити електрощиток. На майданчик прибули перший заступник голови Печерської РДА П. Матвієнко, директор КП Липкижитлосервісдепутат Печерської райради І. К. Павлик. Забудовника представляє невідома особа, яка відмовилася себе називати.

 

18.00

 

В одному з охоронців, який приймав участь у побитті мешканців 01 лютого 2008 року, мешканці по фото впізнали людину, яка 22 січня 2008 року назвала себе представником Печерської РДА Мельником (див. новини за 22.01.2008). Цей чоловік прибув тоді в одній компанії з старшим уповноваженим відділу боротьби з економічною злочинністю Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві А.В. Лобашевим та з людиною, яка назвала себе юристом КМДА Михайлом Михайловичем Харламовим. Останнього знайти серед працівників КМДА так і не вдалось. Вочевидь, що пан Харламов є таким самим юристом КМДА, як і пан Мельник – представником Печерської РДА. А от пан Лобашев дійсно працює у Печерській міліції.

 

 

06.02.2008

 

8.45

 

Представники забудовника вкотре намагалися незаконно підключити щиток до електромережі будинку № 4. Продовжується чергування біля будмайданчика. Прохання до всіх, хто має таку можливість, записуватися на чергування – ситуація вкрай напружена. Якщо сьогодні ми не захистимо власні будинки, завтра їх у нас не буде!

 

18.00

 

Як стало відомо, завтра 07.02.2008 не відбудеться пленарне засідання Київради на якому депутат Кличко мав подати депутатський запит про гальмування розгляду скасування рішення Київради № 68/3532 від 06.10.2005. Наступне пленарне засідання планується на 21.02.2008, деталі див. на сайті Київради.

 

 

07.02.2008

 

До пікетування будівельного майданчика, поряд із представниками Народної Самооборони, Я – Киянин та КУПРу, долучився Блок Віталія Кличка. Нагадаємо, що депутат Київради Кличко мав намір сьогодні внести на пленарному засіданні Київради депутатський запит про гальмування розгляду скасування рішення Київради № 68/3532 від 06.10.2005. Проте, розпорядженням Секретаря Київради О. Довгого сьогоднішнє засідання відмінено.

 

 

08.02.2008

 

8.45

 

Сьогодні 8 лютого 2008 року о 14.00 очікується прибуття на майданчик комісії АК “Київенерго”, яка повинна вивчати питання щодо підключення забудовника до електромережі від будинку № 4 по провулку Костя Гордієнка. Прохання до всіх, хто має таку можливість, підходити на пікет.

 

14.00

 

 

 

 

 

На майданчик для інспекції прибула комісія АК Київенерго на чолі з начальником відділу контролю стану охоронних зон та благоустрою В.В. Бойком. За його словами, на даний момент забудовник не має права підключатися до електромережі. Згідно однолінійної схеми електропостачання, яку розташовано на внутрішній стороні дверці електрощитка, забудовник мав наміри підключити до нього буронабивну установку, електрозварювальні апарати, растворомішалку, зовнішнє освітлення, електроосвітлення побутових приміщень.

 

16.00

 

Мешканці провулку Гордієнка звернулися з черговим відкритим листом до Президента України В.А. Ющенка. Цей документ розташований на сайті Інтернет-видання Українська Правда”.

 

 

19.02.2008

 

Продовжується пікетування будівельного майданчика мешканцями спільно із громадським об’єднанням Я – Киянин. Сьогодні мешканцями було отримано лист Головного управління земельних ресурсів КМДА за підписом першого заступника начальника управління П. Ніколюка. Згідно цього документу, листом від 24.01.2007 направлені матеріали про скасування рішення Київської міської ради від 06.10.2005 № 68/3532 на розгляд постійної комісії Київради з питань земельних відносин з наступним розглядом на відкритому засіданні Київради у відповідності до ст. 12 Статуту територіальної громади м. Києва.

 

 

20.02.2008

 

Згідно розпорядження Секретаря Київради О. Довгого, пленарне засідання Київради перенесене на 28 лютого 2008 р. Нагадаємо, що на цьому засіданні депутат Кличко мав намір звернутися із депутатським запитом до Київського міського голови про гальмування розгляду скасування рішення Київської міської ради від 06.10.2005 № 68/3532. Це засідання п. О. Довгий переносить починаючи з 7 лютого 2008 р.

 

 

29.02.2008

 

Рішення Господарського суду міста Києва на користь прокуратури Києва та мешканців

 

Рішенням Господарського суду міста Києва повністю підтримано позовні вимоги прокуратури. Таким чином, рішення Київради № 68/3532 “Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва цією судовою інстанцією визнано недійсним.

 

Печерська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом перешкоджання будівництву

 

Мешканцями провулку був отриманий лист Печерського РУ ГУ МВС України в м. Києві в якому, зокрема, йдеться про те, що прокуратурою Печерського району порушено кримінальну справу № 56-1840 за ознаками складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 206 КК України (протидія законній господарській діяльності). Цей документ підписаний першим заступником начальника Печерського РУ О.О. Жаріковим, а готував його А.В. Лобашев,  який вже був помічений у явному лобіюванні інтересів забудовника. Так, 22 січня 2008 року п. Лобашев у супроводі двох осіб, які назвалися юристом КМДА Харламовим та представником Печерської РДА Мельником, вчиняв тиск на мешканців провулку. Пізніше, 01 лютого 2008 року Мельник приймав активну участь у побитті мешканців. Той же п. Лобашев ще у 2006 році отримав догану за неналежний розгляд справи про будівництво багатоповерхівки на пров. К. Гордієнка, 6.

 

 

10.03.2008

 

Відповідно до розпорядження Печерської районної ради з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації сьогодні зранку силами комунальних підприємств Печерського району розпочалося засипання ями, яка виникла на місті знесеного будинку № 6 по провулку К. Гордієнка. Протягом дня був виконаний досить великий обсяг робіт. Проте, по обіді на майданчик прибули представники ТОВ Верлен, які почали фізично перешкоджати проведенню робіт. Так, директор ТОВ Верлен п. М.М. Годван особисто став під ковшем екскаватора і не дозволив йому працювати. Представники печерської міліції, які прибули на місце події, не стали на заваді протизаконним діям забудовника.

 

 

13.03.2008

 

Спроба незаконного підключення до електромережі

 

О дев’ятій годині ранку представники ТОВ “Верлен” та ТОВ ”АК Інжиніринг” в черговий раз намагалися незаконно підключитися до електромережі будинку № 4 по провулку Костя Гордієнка. При цьому вони під керівництвом електрика ТОВ ”АК Інжиніринг” Михалко Романа Петровича почали руйнувати стіну будинку. Нагадаємо, що ще 8 лютого 2008 року начальником відділу контролю стану охоронних зон та благоустрою АК “Київенерго” В.В. Бойком окремим актом було встановлено, що електромереж  АК “Київенерго” на ділянці між будинками № 4 та № 8 не має, а електромережі будинку № 4 також не є власністю цієї компанії. Викликані ТОВ Верлен представники АК “Київенерго ще раз в цьому переконались.

 

Візит представників КП “Житлоінвестбуд-УКБ

Сьогодні в першій половині дня на майданчик прибула група осіб, які назвалися представниками КП “Житлоінвестбуд-УКБ при КМДА, а саме заступник директора С.О. Кравченко, начальник відділу технічного нагляду (правий беріг) В.А. Заріцький, та особа, яка відмовилася себе назвати. Комунальники  не приховували власних намірів укріпляти укоси ями палями, що фактично означає початок нульового циклу будівництва. Залишається відкритим питання до директора вищеназваного комунального підприємства депутата Київської міської ради (фракція “Наша Україна”) п. В.І. Непопа чи обізнаний він із розпорядженням Печерської районної ради, рішенням Господарського суду міста Києва та ухвалою Шевченківського районного суду?

 

14.03.2008

 

Два питання без відповіді до екс-мера Києва Олександра Омельченка

 

14 березня 2008 року на сайті Кияни відбулася веб-конференція екс-мера Києва Олександра Омельченка. Мешканці провулку поставили йому два запитання в яких попросили його допомогти виправити його ж помилку, повернути спокій мешканцям провулку Костя Гордієнка та позбавити їх від кримінального терору забудовників. Але Олександр Олександрович вже традиційно залишив ці питання без відповіді. Проте рано чи пізно пану екс-меру таки доведеться відповісти на питання звідки взявся його підпис під рішенням за яке депутати не голосували.

 

Обговорити веб-конференцію О.О. Омельченка на форумі

 

 

 

04.04.2008

 

Голова Верховного Суду Василь Онопенко кришує незаконне будівництво?

 

 

04 квітня 2008 року в ефірі ТРК Київ Заступник голови КМДА Ірена Кільчицька зачитала список конфліктних будівництв, а також прізвища посадовців, які стоять за ними. Ірена Реонольдівна назвала і будівництво на пров. К. Гордієнка. За її словами за цім будівництвом стоїть дружина Голови Верховного Суду України Василя Онопенка.

 

Подібну інформацію мешканці провулку мали ще у 2005 році, коли директор ПП “Верлен” п. М.М. Годван вихвалявся, що він є помічником Народного депутата В. Онопенка. Проте, сам п. Онопенко в листі мешканцям заперечив свою причетність до будівництва, та заявив, що не має жодної інформації з приводу даного конфлікту. Таким чином, маємо явне протиріччя між словами п. І. Кільчицької та п. В. Онопенка.

 

Для довідки: Василь Васильович Онопенко – Голова Верховного Суду України з 29.09.2006. Його дружина, Лариса Григорівна – педагог. Його брат, Петро Васильович, є депутатом Київської міської ради, до обрання працював радником голови СБУ. В.В. Онопенко був Народним депутатом у попередніх скликаннях Верховної Ради України. Очолював Українську соціал-демократичну партію (УСДП – не плутати з СДПУ(о)), яка  входила до складу БЮТ.

 

 

Ірена Кільчицька про інші незаконні будівництва

 

 

24.04.2008

 

Постанова Шевченківського районного суду м. Києва на користь мешканців

 

Шевченківській районний суд міста Києва постановою від 24.04.2008 повністю задовольнив позовні вимоги мешканців провулку Костя Гордієнка до Київської міської ради. При цьому слід зазначити, що відповідач, Київська міська рада, у ході судового засідання 24 квітня 2008 року повністю визнав позов мешканців. Таким чином, згідно постанови суду визнано неправомірною бездіяльність Київської міської ради щодо нерозгляду на відкритому засіданні сесії Київської міської ради проекту рішення Київської міської ради “Про скасування рішення Київської міської ради № 68/3532 від 06.10.2005 року “Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва””, підготовленого в порядку місцевої ініціативи за підписами 1033 членів територіальної громади. Також постановою суду визнано нечинним Рішення Київської міської ради № 68/3532 “Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва” від 06.10.2005 р.

 

22.05.2008

 

Ліквідація будівельного майданчика

 

Зустріч депутатів Київради А.В. Шлапак та

О.Ю. Євлаха із мешканцями

 

Сюжет про ліквідацію незаконного будівництва на ТРК Київ

 

16 травня 2008 року Київський міський голова Л.М. Черновецький видав розпорядження “Про зупинення будівництва житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі у зв’язку з виявленими порушеннями. У понеділок, 19 травня силами комунальних підприємств міста почалися роботи по засипанню ями на місті демонтованого будинку та по ліквідації будівельного майданчика. 22 травня будівельний майданчик силами комунальних підприємств м. Києва було ліквідовано. На зустрічі із мешканцями провулку, депутати Київської міської ради від фракції “Блок Леоніда Черновецького” А.В. Шлапак та О.Ю. Євлах пообіцяли від імені Київського міського голови остаточно вирішити питання про ліквідацію цього скандального будівництва.

 

04.06.2008

 

Рішення Апеляційного господарського суду м. Києва на користь прокуратури та мешканців

 

Апеляційний господарський суд м. Києва постановою від 04 червня 2008 р. залишив рішення господарського суду першої інстанції без змін. Таким чином, це рішення вступило в законну силу, а тому рішення Київської міської ради № 68/3532 “Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва” від 06.10.2005 на сьогоднішній день є недійсним.

 

 

17.07.2008

 

Київрада перенесла розгляд відміни сфальсифікованого рішення на 28 серпня 2008р.

 

 

На пленарне засідання сесії Київради були винесені питання про відміну незаконних рішень Київради про відведення земельних ділянок. Серед них були, за даними публікації Лідії Стрельченко Хліба й чистоти у газеті "Хрещатик" за 18.07.2008, ділянки на пров. Костя Гордієнка, 6 та вул. Лук`янівській, 77. Розгляд цих питань був перенесений на наступне засідання, яке відбудеться 28 серпня 2008р. Причиною є той факт, що проекти цих рішень не пройшли спеціальної комісії Київради по незаконним будівництвам. Цю комісію було обрано на тому ж засіданні у складі:

  1. Дмитрук Юрій Павлович (БЮТ) – голова комісії
  2. Баленко Ігор Миколайович (ГАК), тел.: 599 07 04, факс: 501 19 26
  3. Голиця Михайло Миколайович (Блок Литвина)
  4. Миргородський Андрій Сергійович (Блок Віталія Кличка)
  5. Омельяненко Олексій Анатолійович (Партія Регіонів)
  6. Шлапак Алла Василівна (Блок Леоніда Черновецького), тел.: 209 35 80, факс: 425 82 11

На сесії, за ініціативою депутата А.В. Шлапак, було видане протокольне доручення не розпочинати будь-яких робіт на цих будмайданчиках до 28 серпня 2008 р. 

 

 

05.08.2008

 

Постанова Вищого Господарського Суду України на користь ТОВ Верлен

 

Вищий Господарський Суд України у складі суддів Овечкіна В.Е. (доповідач), Чернова Є.В. та Цвігуна В.Л. розглянув касаційне подання Інституту педагогіки АПН України та ТОВ Верлен на рішення Київського апеляційного господарського суду про відміну сфальсифікованого рішення Київської міської ради. ТОВ Верлен аргументувало власну позицію тим, що його інтереси не були представлені при розгляді справи. Це є неправдою з огляду на те, що директор ТОВ Верлен п. М.М. Годван особисто брав участь у засіданнях суду. Незважаючи на це, Вищий Господарський Суд України прийняв постанову про відміну всіх попередніх рішень та про направлення справи на повторний розгляд до суду першої інстанції. Судове засідання по цій нелегкій справі зайняло лише кілька хвилин.

 

 

28.08.2008

 

Київрада відмінила сфальсифіковане рішення

 

 

На пленарному засіданні сесії Київради було відмінено рішення Київської міської ради № 68/3532 “Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва” від 06.10.2005 р., яке, взагалі кажучи, ніколи не приймалося, а було сфальсифіковане – факт, визнаний протестом прокуратури, рішенням Київського господарського суду, та постановою Шевченківського районного суду у м. Києві. Тим не менш, аргументацією для депутатів стала наявність чисельних скарг громадян. За ініціативи депутата Ю.П. Дмитрука (фракція БЮТ) рішення про відміну було доповнено дорученням профільним службам міста вжити протизсувних заходів на провулку К. Гордієнка. Як повідомив Інтернет-портал “Подробности”, із посиланням на агентство Українські новини, Київрада доручила Головному управлінню земельних ресурсів повідомити забудовника про відміну виділення йому земельної ділянки та запропонувати розірвати договір оренди. У разі його відмови, або якщо відповідь не поступить у встановлений Законодавством термін, управління повинно забезпечити підготовку та подачу позову про розірвання договору оренди до Господарського суду м. Києва.

 

03.11.2008

 

Стало відомо про те, що Київський міський голова Л.М. Черновецький підписав Рішення Київради № 111/111 від 28.08.2008 “Про відміну рішення Київської міської ради від 06.10.2005 N 68/3532 "Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Костя Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва"”

 

 

13.11.2008

 

Обережно – провокація

 

 

Саме з такою назвою мешканці провулку К. Гордієнка отримали листи від незрозумілої організації “Громадський спротив України”, яка начебто знаходиться за адресою вул. Дехтерівська, 9, кв. 29. Ці листи не мають підпису, тобто можуть вважатися анонімними. Мета їх зрозуміла – залякати мешканців і безперешкодно розпочати давно заплановане будівництво, тобто руйнацію домів № 4, 8, 3, 5 по пров. Костя Гордієнка. Прохання до всіх мешканців – не опускатися до рівня забудовника пана Годвана і не піддаватися на його провокації.

 

Детальніше...

 

 

21.04.2009

 

Суд відхилив апеляцію Інституту педагогіки

 

Київський апеляційний адміністративний суд розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Інституту педагогіки на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 11.01.2008. У зазначеній ухвалі суд з метою забезпечення позову мешканців до Київської міської ради зупинив дію рішення Київської міської ради про виділення земельної ділянки та заборонив здійснювати вишукувальні, проектні та будівельні роботи. В апеляційній скарзі на зазначену ухвалу третя сторона, Інститут педагогіки, просила скасувати зазначену ухвалу суду. Суд відхилив апеляційну скаргу та залишив ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 11.01.2008 без змін.

 

11.07.2009

 

Рейдерська атака

 

 

 

Приблизно о дев’ятій годині ранку на провулок заїхала група рейдерів у комуфляжній формі, які швидко почали зводити будівельний паркан. Команда рейдерів діяла злагоджено та дуже швидко – можливо, вони були попереджені про можливий спротив з боку мешканців. Рейдери представилися фірмою-підрядником із Запоріжжя, які найняті замовником. Лише у присутності міліції, а саме, заступника начальника ГУ МВСУ у м. Києві, рейдери продемонстрували дозвіл на будівництво та рішення Шевченківського суду м. Києва за позовом пана Циганкова. Цим рішенням начебто відмінено рішення Київради № 111/111 від 28.08.2008

 

18.07.2009

 

Судові афери пана Циганкова та чорний PR нового забудовника

 

Нарешті мешканцям став доступний текст постанови Шевченківського суду м. Києва за позовом п. Циганкова від 16.12.2008. В цій постанові суд відмінив рішення Київради № 111/111 від 28.08.2008 згідно яким відмінено інше рішення Київради – про землевідведення.  Суд відбувся за відсутності представників Київради – вони, начебто, були проінформовані але не з’явилися. Інший напрямок роботи забудовників – пряме залякування мешканців. По-перше, певні особи заявили, що тепер проект має нового власника. Новий власник навіть передав мешканцям свої пропозиції. Але від цих пропозицій знову тхне відвертою годвановщиною. Чого варте лише останнє речення цього документу: “Альтернативой может быть только жесткий силовой вариант, последствия которого прогнозировать не возможно.” Паралельно з цим новий власник (якщо він дійсно новий) почав кампанію чорного PR в Інтернеті через журналістку Лесю Дорошенко. Шановна пані Дорошенко! Ваші старання марні. Причина одна – це будівництво незаконне з самого початку. Рішення про землевідвід не існує в природі! Воно було сфальсифіковане попереднім власником у змові з певними міськими чиновниками, а депутати за нього не голосували. Це визнано рішенням того ж Шевченківського суду за позовом мешканців, прокуратурою  м. Києва. Зрештою, Ви можете самостійно ознайомитися із стенограмою. Крім того, згідно ухвали Шевченківського районного суду м. Києва, дію цього рішення Київради призупинено, а будь-які роботи на ділянці проводити заборонено. В апеляційній інстанції, куди забудовники звернулися з вимогою відмінити цю ухвалу, її залишили без змін.

 

Детальніше

 

 

 

Непривабливе обличчя еліти української педагогіки

 

Кому Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України (директор – академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор В.М. Мадзігон, Президент Академії – колишній Міністр освіти і науки України, академік АПН та НАН України, доктор філософських наук, професор В.Г. Кремень) довіряє виконання відповідальних робіт?

 

Чи варто нам довіряти виховання власних дітей таким педагогам? Яке майбутнє у Держави, якщо майбутнє покоління її громадян виховується людьми, для яких фальсифікація рішень органів державної влади є нормою?

 

 

Залишити свій коментар по темі на форумі професора Афоніна

 

 

 

[Головна]  [Історія проблеми]  [Офіційні документи] [Фотоматеріали] [Відкритий лист Президенту України] [Контакти]

 

Контакти: Гайдарова Галина Іванівна, e-mail: provulok.gordiyenka@gmail.com, тел. 8-067-506-20-65