[Головна]  [Історія проблеми]  [Офіційні документи] [Фотоматеріали] [Відкритий лист Президенту України] [Контакти]

 

 

 

Громадський комітет захисту Клова

 

Сайт мешканців київського провулку Костя Гордієнка, які захищають власні права на життя, житло та власність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головна

 

 

Історія проблеми

 

 

Офіційні документи

 

 

Фотоматеріали

 

 

Відкритий лист Президенту України

 

 

Обговорення теми на форумі професора Афоніна

 

 

Контакти

 

 

 

Президенту України

Віктору Андрійовичу Ющенку

 

мешканців провулку К.Гордієнка (Чекістів) у м. Києві

 

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 

 

 

 

Шановний пане Президент!

 

В центрі Києва, за менше ніж кілометр від Секретаріату Президента та безпосередньо під вікнами Міністерства внутрішніх справ продовжується рейдерська атака на житло громадян - мешканців провулку К.Гордієнка (Чекістів).

 

Три роки тому ми дізнались, що Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України планує побудувати в нашому провулку за адресою К.Гордієнка (Чекістів) 6 замість своєї старої будівлі висотку з двоповерховим паркінгом. Це будівництво є надзвичайно ризикованим для наших будинків та з високою ймовірністю може призвести до їхнього руйнування. Наші будинки знаходяться на зсувонебезпечному схилі, побудовані на так званих стрічкових фундаментах. 

 

За останні декілька місяців від недбалості чи злочинних дій забудовників в Києві постраждали більше десяти будинків, в тому числі будинок №7 на сусідньому з нашим провулком Івана Мар'яненка. Продовжуються зсувні процеси на схилі, на якому розташований і наш провулок, з'являються все нові тріщини в ґрунті та асфальті, провали ґрунту.

 

Зараз в Україні відсутні будь-які законодавчі гарантії для мешканців, які можуть постраждати чи постраждали від діяльності забудовників. Вони змушені будуть або залишатись в тріснутих чи аварійних будинках, чи просто втратити житло - навіть у найбільш кричущих випадках замість власного впорядкованого житла у зручному районі звичайні люди отримують так зване "резервне житло" (тобто кімнату в гуртожитку) та непевну перспективу отримати соціальне житло низької якості у віддалених районах. Така ситуація не може бути названа інакше ніж рейдерством та пограбуванням. В нашому випадку ми бачимо пряму зацікавленість забудовників у руйнуванні наших будинків та звільненні додаткових майданчиків для будівництва - вони самі неодноразово робили подібні заяви.

 

Вся ця "інвестиційна діяльність" включає також і інші кричущі порушення законодавства - порушення регламенту Київради при прийнятті рішення Київради №68/3532 від 06.10.2005 "Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва", за яке депутати не голосували - до того у цей же день 06.10.2005 Київрада прийняла ще одне рішення - № 28/3492 "Про Заходи з реалізації резолюцій громадських слухань щодо збереження історичної забудови, природно-заповідних територій та упорядкування територій зелених насаджень загального користування м. Києва", у якому говориться про цілий ряд скандальних проектів, зокрема, про провулок Гордієнка, 6 - "Погодження проектів будівництва об'єктів на цих земельних ділянках здійснювати з урахуванням громадської думки". Прокуратурою м. Києва рішення №68/3532 було опротестоване та зараз є недійсним, проте незважаючи на це, не припиняються спроби незаконно розпочати будівництво з застосуванням сили.

 

Можна додати також порушення при виділенні земельної ділянки, порушення цільового призначення ділянки, недостатність прибудинкової території у провулку для обслуговування навіть існуючих будинків, порушення екологічних норм та інсоляції, неможливість самого процесу будівництва без небезпеки для мешканців навколишніх будинків, належність території до історико-археологічної охоронної зони, тобто необхідності проведення археологічних розкопок.

 

16.03.2005 на громадських слуханнях та 26.10.2007 на загальних зборах мешканці категорично висловились проти забудови. В Київраді вже більше року лежить наше звернення з більш ніж тисячею підписів з проханням скасувати рішення №68/3532, проте це звернення не розглядається.

 

Поведінка забудовника - ПП "Верлен", яке діє від імені замовника - Інституту педагогіки АПН - та нехтування ним законодавства та інтересів мешканців не залишають ніяких надій на "домовленості забудовника з мешканцями", до яких закликають представники Печерської РДА. Ті варіанти гарантій, які нам раніше пропонувались - виключно на словах - є абсурдними. Печерська РДА не може виступати гарантом будь-чого, тому що її бюджет не передбачає ніяких коштів на реалізацію цих гарантій.

 

Знесення старої споруди Інституту педагогіки АПН відбувалось з порушеннями, і котлован, що утворився внаслідок цього, загрожує сусіднім будинкам. 31 жовтня на виїзному засіданні КМДА та Печерської РДА було прийнято рішення про укріплення фундаментів будинків 4 та 8 на пров. Гордієнка. Але чомусь це "укріплення" передбачає забиття паль по периметру планованого підземного паркінгу - тобто фактичний початок будівництва запланованої висотки.

 

Ми вважаємо, що нас просто намагаються обдурити - спочатку свідомо порушують правила безпеки при знесенні старого будинку, а потім під виглядом виправлення цього намагаються почати незаконне будівництво. Вчора, 7 грудня 2007 року, забудовники намагались залучити до незаконного захоплення майданчика також рятувально-аварійну службу КМДА, мотивуючи це "ліквідацією аварійної ситуації". Який стосунок мають рятувальники до укріплення котловану? Чи вони були запрошені для рятування мешканців, якщо будинки почнуть валитись від забивання паль?

 

Ми також хочемо запитати, як можна очікувати від забудовників, які постійно демонструють нехтування законодавством та правами мешканців сусідніх будинків, дотримання законодавства і під час самого будівництва? Чи не чекає майбутніх "елітних" мешканців небезпечний будинок або наступний "Еліта-центр"? Як може державна установа - Інститут педагогіки АПН - взагалі довіряти будівництво та виконання інвестиційного проекту забудовникам з настільки негативною діловою репутацією, як ПП "Верлен"?

 

Зараз держава залишила нас напризволяще перед свавіллям рейдерів-будівельників, які хочуть викинути звичайних мешканців зі звичайних квартир та забудувати цей район житлом для нової "еліти". Ми змушені самі виходити на вулицю, організовувати чергування та не допускати забудовників на майданчик. Останнім часом - з 6 листопада 2007 року - спроби незаконного захоплення майданчику відбувалися вже 5 разів. За нашим попереднім зверненням до Секретаріату Президента на початку листопада цього року були вжиті певні заходи - прокуратурою м. Києва винесено протест та питання взяте на контроль Секретаріату Президента. Ми також звертались до депутатів різних рівнів, Київської міської державної адміністрації. Нам обіцяють розгляд нашого питання. Проте це не зупиняє постійні спроби розпочати незаконне будівництво та тероризування мешканців.

 

Пане Президент! Ми просимо Вас проїхати дві хвилини від Секретаріату Президента до нашого провулку Гордієнка, і особисто подивитись, чи можна на крихітній ділянці про провулку Гордієнка, 6 безпечно будувати висотку з паркінгом - до того, як Ви змушені будете приїхати до руїн наших будинків. 

 

Ми не проти нового будівництва та інвестицій, але не розуміємо, чому це має здійснюватись за наш рахунок. За існуючої ситуації у випадку точкової забудови всі ризики такої забудови - майнові та екологічні - лягають на мешканців прилеглих будинків, для яких будь-які гарантії відсутні.

 

Зараз ми змушені жити в ситуації постійного терору, який розгорнули проти нас забудовники. Незважаючи на протест та судовий позов прокуратури м. Києва, ми бачимо, що зараз забудовники шляхом застосування силових заходів хочуть за будь-яку ціну розпочати це незаконне та небезпечне будівництво, а далі наша доля вже нікого не цікавитиме. Ну хіба що у випадку людських жертв приїдуть посадові особи та перед телекамерами щось пообіцяють.

 

Правоохоронні органи припиняють бійки, якщо вчасно приїжджають на місце подій, але ніяких кардинальних заходів для вирішення цієї проблеми вони вжити не можуть. Співробітники МВС просто дивляться на бійки між мешканцями та найнятими забудовниками молодиками з вікон, при тому, що плановане будівництво загрожує і будівлям та інфраструктурі міністерства.

 

Пане Президент! Ви проголосили програму доступного житла для громадян України. Але зараз у нас хочуть відібрати доступне житло, яке ми вже маємо, щоб замість нього побудувати елітне житло, недоступне людям з звичайними трудовими доходами. Чи хтось прийняв рішення, що звичайні кияни не мають права жити в центрі Києва і їх необхідно звідси викинути? Ми просимо врахувати й те, що якщо нам внаслідок ймовірної аварійної ситуації нададуть інше "доступне житло" на околиці, воно насправді буде відібране у черговиків, які роками чекають на квартири - тобто в результаті виходить забезпечення житла для "еліти" та надприбутків забудовникам за рахунок простих людей.

 

Ми також просимо дати відповідну оцінку аморальній ситуації, коли фактично від імені та за дорученням чільників української педагогіки - нам відомо, що цей проект здійснюється за ініціативою та за підтримки Президента АПН пана Кременя - забудовники тероризують мешканців, з погрозами та залученням осіб "специфічної зовнішності" до спроб силового захоплення ділянки та незаконного початку будівництва. Чи личить така діяльність педагогам? Чи в нашій педагогіці та освіті немає інших проблем, ніж здійснення скандальних інвестиційних проектів? Чи заплановані квартири від 200 до 700 кв.м. в центрі Києва призначені для рядових освітян?

 

Ми вимагаємо негайно припинити це кричуще беззаконня та забезпечити дотримання наших конституційних прав на життя, безпеку, здоров'я та житло.

 

Ми вимагаємо негайно, не відкладаючи це ні на день, накласти повний мораторій на точкову забудову в містах до прийняття закону України про забезпечення адекватних гарантій прав на безпеку та житло для мешканців навколишніх будинків, який передбачав би також відповідні фінансові механізми для забезпечення таких гарантій.

 

Ми просимо, враховуючи надзвичайну терміновість та соціальну важливість проблем, про які йде мова, не передавати цей лист за інстанціями, а  надати нам Вашу особисту відповідь, у тому числі через засоби масової інформації.

 

 

Мешканці провулку К. Гордієнка (Чекістів)

 

Підписи додаються

 

08.12.2007

 

 

 

 

Непривабливе обличчя еліти української педагогіки

 

Кому Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України (директор – академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор В.М. Мадзігон, Президент Академії – колишній Міністр освіти і науки України, академік АПН та НАН України, доктор філософських наук, професор В.Г. Кремень) довіряє виконання відповідальних робіт?

 

Чи варто нам довіряти виховання власних дітей таким педагогам? Яке майбутнє у Держави, якщо майбутнє покоління її громадян виховується людьми, для яких фальсифікація рішень органів державної влади є нормою?

 

 

Залишити свій коментар по темі на форумі професора Афоніна

 

 

[Головна]  [Історія проблеми]  [Офіційні документи] [Фотоматеріали] [Відкритий лист Президенту України] [Контакти]

 

Контакти: Гайдарова Галина Іванівна, e-mail: provulok.gordiyenka@gmail.com, тел. 8-067-506-20-65